Sélectionner une page

Guerin & Boutron

Nasze wartości

Guérin-Boutron czuwa nad każdy etapem wyrobu swoich czekolad, od uprawy ziaren po zadowolenie klienta, by pozostać wiernym zasadzie « Bean-to-Bar ».


To w Brukseli, światowej stolicy czekolady ten prestiżowy paryski dom czekolady odnalazł swoje nowe powołanie.


Wytwórca czekolady Guérin-Boutron pragnie towarzyszyć producentom kakao z Wybrzeża Kości Słoniowej w wartościowym przedsięwzięciu adresowanym do wytwórców czekolady, które zakłada stworzenie sektora bio respektującego zasady sprawiedliwego handlu.

Chocolat bio Guérin Boutron
Chocolat bio Guérin Boutron

Naszym celem jest rozwijanie sektora kakao w Afryce, w którym człowiek
znalazłby się w centrum działań ekonomicznych.

Używając ziaren pochodzących z różnych źródeł, rozwijamy naszą działalność prospołeczną na Wybrzeżu Kości Słoniowej, regionie będącym największym producentem kakao na świecie.

Wnaszym projekcie chcemy podkreślić wyjątkową rolę plantatora ponieważ to on, dzięki swoim umiejętnościom, dba o wysoką jakość kakao.

Wybrzeże Kości Słoniowej cechuje niskie spożycie wyrobów czekoladowych, które wciąż są tam uznawane za produkty luksusowe.

Współpracujemy z lokalnymi partnerami by rozwinąć « Made in Wybrzeże Kości Słoniowej » i w ten sposób promować jakość kakao z tego regionu, które nieustannie zaskakuje nas wspaniałymi i nieporównywalnymi walorami smakowymi.

Naszym celem jest demokratyzacja konsumpcji czekolady, tak by każdy mieszkaniec Wybrzeża Kości Słoniowej, żyjący na wsi lub w mieście, mógł spożywać czekoladę dobrej jakości wytwarzaną lokalnie.


Rozpowszechnianie i promowanie ziarna afrykańskiego zakłada rozwój w oparciu o metodę jakościową: godne wynagrodzenie i szkolenie plantatorów, a także uprawę ziaren bio respektującą zasady zrównoważonego rozwoju.


Nasza akcja rozpocznie się na Wybrzeżu Kości Słoniowej by następnie objąć Ghanę, Togo, Kamerun, Kongo, São Tomé, Haiti i Madagaskar.

Chocolat bio Guérin Boutron
Chocolat bio Guérin Boutron

NEWSLETTER


Newsletter
close slider